Ekstrakt waniliowy

7:51:00 PM


W zasadzie to moje drugie podejście po naprawdę dobrych wspomnieniach po poprzednim. Tym razem zdecydowałam się jednak na dodaniu do każdej buteleczki o pół samej laski (ziarenka wylądowały w cukrze, ale o tym jutro) więcej niż poprzednio. Przygotowałam 3 buteleczki - 2 do domowych zapasów i jedną w prezencie dla cioci. Do przygotowania dużo nie trzeba, w zasadzie przepis jest prosty - wódka i wanilia.
Cena w sklepach internetowych waha się w okolicach 30 zł za 100ml, co jest sumą ogromną, jeśli się wie, jak go zrobić samemu.  Ceny wanilii też potrafią zwalić z nóg w supermarketach, dlatego zawsze kupuję i jeszcze nigdy się nie przejechałam - na allegro. Zdjęcie przedstawia kilkudniowy ekstrakt - widać jak zaczyna nabierać pięknych kolorów.
Ostatnio znalazłam kilka przepisów w których ekstrakt wykorzystuje się do ryb i mięs... niestety moje buteleczki postoją tak głęboko w szafce zanim będę mogła się do nich dobrać - niektórzy na blogach piszą, że wystarczy 2 tyg. jednak ja się nie zgadzam, warto poczekać te 3-4 miesiące więcej :)


Składniki:

szklanka wódki na 1,5-2 laski wanilii

butelka lub słoiczek :)

Wszystko zmieszać, starannie zamknąć i schować w ciemne miejsce, pamiętając by raz na jakiś czas dobrze wstrząsnąć butelką. Pamiętajcie, że wanilia musi być cała zalana alkoholem, a później alkoholu można po troszkę (jeśli już trochę zużyjemy) zawsze dolać.

Sprawdź też

4 komentarze

 1. Lubię takie domowe mikstury :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super pomysł! Mam laskę ;) mam wódkę ... Dzięki !
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Po pól roku piszę - genialny!!!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...