Lawendowy Jarmark

8:11:00 PM

Witajcie w ten zdecydowanie zbyt upalny dzień ;) Kilkanaście ostatnich dni spędziłam na Pomorzu, wśród lasów, zieleni, jezior i bliskich. Zgodnie z, co prawda bardzo młodą, tradycją w małym miasteczku na Pojezierzu Krajeńskim jak w wielu innych mniejszych miejscowościach podczas lata odbył się jarmark. W Człuchowie odbywa się więc Jarmark Lawendowy. Wystawcy zjeżdżają się całego regionu a ukoronowaniem jest msza odpustowa w kościele pw. św. Jakuba Apostoła :)Jarmark odbywał się na placu a wokół niego stały fioletowe, okwiecone rowery - świetnie wyglądają, prawda? Wystawców było jednak mniej niż się spodziewałam, około 25, jednak część z nich stanowiły wystawki sklepów z pamiątkami lub kwiaciarni, cóż, liczyłam na większość ilość regionalnych rzemieślników czy producentów. 


Nie wyszłam jednak bez niczego - dwa cudowne śloiczkow konfitury jagodowo-lawendowej (jadłyście kiedyś?) oraz jeden poziomkowo-truskawkowej. Zamarzyły mi się także serwetki z ręcznie wyszywanymi kwiatami lawendy, jednak cena 260zł skutecznie mnie odstraszyła. Z drugiej strony, jeśli same haftujecie wiecie jak nisko "wyceniana" jest ta praca i ile tak naprawdę wysiłku trzeba włożyć i ile godzin nad kanwą spędzić. Może i ja się zapiszę do jakiegoś koła hafciarek? :)


A w waszych miejscowosciach są organizowane takie jarmarki? Jak wyglądają wakacje w waszym miescie?

Dobrego wieczoru! :))
Sprawdź też

2 komentarze

  1. O matko, jakie piękne storczyki, jakie cudne..Wspaniałe...I taki kolor jaki mi się podoba a nigdzie nie mogę go znalezc.Sliczne..Gdyby ktos chciał mi kiedyś prezent sprawić to ja poproszę takiego storczyka zótego lub słonecznikowego:DDDSliczne..
    U mnie nie ma takich jarmarków..Lawendę, zapach jej, kocham...tak samo jak kolor..
    Pozdrawiam:))

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas największym przebojem jest festiwal ETNOmania, co prawda nie w samym Krakowie, tylko 40 km dalej, ale miejsce wybrane jest genialnie ;) Będę oczywiście opisywać tegoroczną edycję - kiedy tylko skończę segregację fotek ;) Może kiedyś skuszę się na Twoją imprezę, bo mam słabość do wszystkich odcieni fioletu ;) Pozdrowionka ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...