O najpiękniejszych domach na Ziemi - dom z drewna

3:37:00 PM

Właśnie tu jestem. Dosyć niechętnie odniosłam się do propozycji przyjaciólki - wyjazdu na wieś. Oczami wyobraźni widziałam ciasny domek działkowy i perspektywa spędzenia nocy z dzieckiem na podwójnej kanapie w TEJ temperaturze.. No cóż. Ale jako, że w odległości kilkunastu metrów miało być jeziorko - ze względu na miłość synka do wody - zgodziłam się.


Jakże plułam sobie w brodę, że przyjechałam tu tak późno - "domek" jest ogromnym domem w całości wykończonym w drewnie. Przy czym wykończony, to za mało powiedziane, ze starego drewna wykonane tu są sufity, podłogi, ściany, szafy, stoły i łóżka. Przepiękne, stare drewno otula i uspokaja na każdym kroku. Mnogość jego odcieni nie pozwala się oczom znudzić, ale wyważona jest na tyle iż stanowi idealną kompozycję - koktajl ciekawości i bezpieczeństwa.Gospodarze mają gust specyficzny, ale dla mnie połączenia są strzałem w dziesiątkę - ciężkie wrota, aptekarskie regały, multum zarówno regionalnych jak i osobliwych pamiątek z dalekich podróży. Wyobraźnia sprawiła, że mimo iż większość przedmiotów pochodzi sprzed wielu lat, to dom naszpikowany jest elektroniką której zupełnie nie widać lub została opakowana np. w drewno. Jednym z fajniejszych pomysłów są głośniki w drewnie. Wyglądają genialnie, prawda? 


Dawno tak dobrze nie czułam się w żadnym innym miejscu. Z głośników wydobywa się leniwy jazz, koty okupują drewniane tarasy, z całą pewnością jest tu kilka tysięcy książek. Siadam wygodnie, rozkoszuję się latem. Dom jest tak niesamowity, że postaram się pokazać więcej. Popijam wolność.                              Serdecznie zapraszam na mój Instagram oraz profil Facebookowy!


Sprawdź też

5 komentarze

 1. Czasem można pozytywnie się rozczarować:))))Mam nadzieje, że odpoczniesz we wspaniałym magicznym miejscu.Pozdrawiam serdecznie i myślę, że podzielisz sie jakims zdjęciami:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się pięknie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. przecudnie!!!!! najchętniej położyłabym sie z kotami ;D p.s. gdzie to cudowne miejsce?? proszę na maila mi odpisz ;> evika21@gmail.com będę wdzięczna!!!!! :):)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie. Fajny pomysł z głośnikami. Uwielbiam piękne ,drewniane domy.
  Pozdrawiam i dziękuję za odwiedzinki.
  Kaśka

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...