Yankee Candle - Poradnik Początkującego cz. I

10:39:00 PM

Jako, że okres jesienno-zimowy, to najlepszy okres na palenie świec  (a przynajmniej najbardziej przytulny) dzisiaj przygotowałam Wam post, do którego w zasadzie kilka już razy się zbierałam, ale zawsze opisywałam Wam osobne akcesoria, kolekcje - a jakoś nigdy nie złożyło się, żebym pisała o świecach od samego początku.W tekście znajdziecie też kilka linków do innych postów odnośnie świec i Yankee Candle, a w drugiej części (już jutro aby spokojnie wyczerpać temat) będzie spis prawie 100 zapachów jakie recenzowałam dla Was na make My Place.


WIELKOŚCI ŚWIEC

Yankee Candle w swojej standardowej linii posiada trzy wielkości świec, duże gramowe, średnie gramowe i małe gramowe.

Czas ich palenia to:

Duża -> 110-150 godzin
Średnia -> 65-90 godzin
Mała-> 25-40 godzinNajbardziej opłacalny jest oczywiście zakup świec dużych, ale przyznam Wam, że lubię czasem jakieś maleństwo przygarnąć na wyjazd. To o wiele wygodniejsze, niż zabieranie do walizki kominka i wosków. Najlepszą formą przetestowania zapachów są oczywiście właśnie woski do palenia w kominkach, ale powiem Wam szczerze, że sama wosków już praktycznie nie kupuje, choć przyznam, że to właśnie od wielkich kartonów z nimi zaczynałam ;-)CZAS PALENIA ŚWIECY

I tutaj reguła jest w zasadzie jedna, ale bardzo ważna: świecę palimy minimum tyle, ile potrzebuje ona aby rozpalić wosk do samych ścianek. Jeśli nie będziemy tego pilnować w świecy może zacząć się tworzyć tunel, przez co po prostu stracimy dużą część wosku, która mogłaby
Jeśli więc zakładamy, że świecy nie będziemy palić kilka godzin, to lepszym rozwiązaniem będą oczywiście woski.


KNOT

I tutaj najbardziej istotną informacją jest to jak długość knota wpływa na wosk i palenie się świecy. Od razu po zakupieniu knot należy przyciąć do długości około 3 milimetrów i po każdym paleniu knot należy przycinać (oczywiście odczekać, by się nie oparzyć). Można by pomyśleć, że lepiej jest to robić już bezpośrednio przed kolejnym odpaleniem, ale długo pozostawiony w zamkniętej świecy zwęglony knot może istotnie wpływać na jej zapach szczególnie w bliskim otoczeniu świecy. Po za tym dobrze jest uważać, aby przy długo palonej świecy zwęglone cząstki knota nie wpadały do rozgrzanego wosku.


ZAPACHY

Yankee ma kilka kategorii do których przydzielany jest każdy zapach. Są to zapachy kwiatowe (Flowers), świeże (Fresh), owocowe (Fruits), związane z kuchnią i jedzeniem (Food & Spice) oraz Festive, czyli takie specjalnie świąteczne zapachy. Ich różnorodność jest tak duża, że nie ma szans, żeby ktoś nie znalazł czegoś dla siebie.

O moich ulubionych zapachach z zeszłego roku możecie przeczytać tutaj, a to z jeszcze poprzedniego z listą dwunastu ukochanych zapachów tutaj. W grudniu zaś pojawi się podsumowanie z tego roku, ale znacie mnie, obracam się wciąż w bardzo podobnych klimatach ;-)Tutaj są także dwa posty, które mogą Wam pomóc z problemami, jakie czasami zdarzają się ze świecami oraz z dodatkami, które do świec możecie dokupić. Mam jeszcze kilka fajnych nowości i nawet jakiś mikołajkowy drobiazg w prezencie dla Was, ale o tym to już jutro.

AKCESORIA: KLOSZE

PROBLEMY ZE ŚWIECAMI - Co zrobić kiedy…?
Sprawdź też

0 komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...