Kulturalne podsumowanie tygodnia cz. 2

9:54:00 AM

Książki przeczytane


Język Dwulatka - Tracy Hogg 

Zapewne wiele z Was mających maluchy zna nieco założenia i same publikacje Hogg - sama przyznam nie do końca stosowałam się do wszystkich jej zaleceń - starałam się połączyć jej założenia z Rodzicielstwem Bliskości. 

Teraz, gdy wkraczamy w drugi rok życia malca przyznam, że z tej części książki skorzystam dużo bardziej niż z pierwszej (Język niemowląt) - nie jest to z resztą typowy poradnik typu "Jak żyć" tylko rzeczywista próba pokazania rodzicom swojego dziecka na nowo, z dystansem w nowym świetle. Nie mam zamiaru spojlerować książki, przecież też tezy w niej zawarte nie są szalonym odkryciem, ale bardzo polecam każdej mamie czy tacie :)

Ocena 4/5 Podróże konika morskiego
 
Czeskie perypetie ojca i syna na urlopie "tacierzyńskim" - całkiem zgrabna i zabawna książka - miejscami trochę obleśna (jak to z męskiego punktu widzenia). Bardzo przypominała mi cykl Adriana Mole'a - Sue Townsend - podobne poczucie humoru i specyficzne odbieranie rzeczywistości. Całkiem ciepło wspominam po kilku dniach lekturę - mogę ją spokojnie polecić szczególnie matkom i żonom ;)

Ocena 4/5Tysiąc wspaniałych słońc

Bestseller nr 1 na świecie Khaleda Hosseiniego z 2007 roku. Zazwyczaj z przymrużeniem oka patrzę na półkę z bestsellerami, bo z doświadczenia wiem, że książkę przeczytam w dzień, góra dwa i nic z niej w mej pamięci nie zostanie. I cóż, do połowy książki naprawdę myślałam, że wyjąduje nieskończona w pudle "Maybe later, maybe never" - ale trzecia część powieści jest tak naładowana emocjonalnie, że trudno mi będzie kilka scen z niej zapomnieć. To, co mnie bardzo uderzyło w tej książce to spoiler na jej okładce - zdaję sobię sprawę, że czytelnik może domyślać się w jaki sposób połączone zostaną losy tych kobiet - jednak posać o tym co stanie się w ostatniej części - jednak mam niesmak. Mimo, iż nie jest to lekka książka na lato - polecam. Nie wiem, czy kiedyś jednak do niej wrócę - to ciężka ale i ogromnie ważna tematyka - prawa kobiet na wschodzie, więc może.


Ocena 4-/5

Sprawdź też

0 komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...