Co warto zobaczyć w Lizbonie cz. III - Oceanarium

9:47:00 AM

Przyznam Wam się szczerze, przy każdej wizycie w stolicy Portugalii idę z wycieczką do Oceanarium. Pierwszy raz byłam mając 9 lat i wciąż jest to jedno z moich ukochanych miejsc na mapie Lizbony. To drugi obiekt (pierwszy to oczywiście >Ogród Zoologiczny<, który jest totalnym MUST-SEE jeżeli wybrałyście się na podróż z dziećmi lub, tak jak ja zakochane jesteście w oceanie i jego mieszkańcach :)Dojazd jest bardzo prosty, wystarczy wysiąść na stacji >Oriente< i iść cały czas prosto do wybrzeża - tam skierować się w prawo i po kilkuset metrach jesteśmy na miejscu :) Oceanarium jest ogromne i na zwiedzanie jego powinnyście przeznaczyć sobie ok. 2-3 godziny. Podzielone jest na dwie części - wystawa stała i wystawy czasowe (obecnie są to żółwie morskie). Wstęp kosztuje 16€ za osobę dorosłą na wystawę stałą, dzieci do lat trzech mają wejście za darmo.
Oprócz samych zwierząt mórz i oceanów na samym początku zwiedzania mamy dwie sale w których możemy podziwiać pingwiny, rafę koralową oraz wydry. W dalszej części także będziemy mogli oglądać te same delfiny podczas nurkowania. 


Wielkość obiektu i różnorodność gatunków, króre udało się tu zaadaptować potrafi mocno zaskoczyć. Oprócz gigantycznego zbiornika wodnego, który obejrzeć możemy z każdej strony dzięki pancernych szybom jest kilkanaście miniwystaw oraz akwariów tematycznych. Oprócz ryb są tu także różnorakie żaby i kilka płazów.


Każde akwarium żyje swoim życiem. Moimi ulubionymi zwierzętami wodnymi są meduzy i koniki morskie, uwielbiam ich sposób poruszania się w wodzie. Wielbiciele piranii, krabów, rozgwiazd i anemonów także wyjdą z Oceanarium usatysfakcjonowani. W trakcie zwiedzania możemy skorzystać z  minikina, który wyświetla film o historii i pracach nad ciągłym ulepszaniem obiektu. Dla rodzin z mniejszymi dziećmi jest także salka w której animatorzy pozwalają rodzicom na chwilę oddechu.Oceanarium jest całe zbudowane właśnie wokół tego ogromnego zbiornika,nie jest jednak tak, nawet mimo dużej liczby zwiedzających, ze trzeba się "dopychać" czy stać w kolejce do szyby ;) jest tak wiele mniejszych, zacisznych miejsc z ławeczkami wokół niego, że każdy znajdzie dla siebie miejsce.  Bardzo polecam wizytę w Oceanarium, jest to jedno z takich miejsc, które obezwładniają swoją wielkością i rozmaitością i pozwalają choć na chwilę być bliżej oceanu.

Dobrej niedzieli! :) 


Sprawdź też

4 komentarze

  1. Wspanaiel, bardzo chciałbym zobaczyc, i tobie tez wspaniałej niedzieli pozdrawiam z Tarnowskich

    OdpowiedzUsuń
  2. Magiczne miejsce. Byłam i chętnie wrócę. Żałuję, że w Portugalii byłam tak krótko, ale z pewnością tam wrócę! :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...